Darmowa dostawa od 70,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pierścienie erekcyjne.

2022-02-23
Pierścienie erekcyjne.

Nie da się ukryć, że świat gadżetów erotycznych jest przeogromny. Wibratory, dilda, masturbatory – to tylko niektóre z popularnych produktów dostępnych na rynku zabawek erotycznych. Nieco mniejszą kategorią są tak zwane pierścienie erekcyjne, które zasługują na zdecydowanie większe zainteresowanie. Czym są pierścienie erekcyjne? Do czego służą i jak działają? Czy występują różne ich rodzaje, a jeśli tak, to czym się od siebie różnią? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule!

Czym jest pierścień erekcyjny i w jaki sposób działa?

Pierścienie erekcyjne to niewielkie, zazwyczaj silikonowe okręgi , których podstawowym zadaniem jest wzmocnienie oraz wydłużenie czasu erekcji. Dzieje się to dzięki uciskowi żył na penisie oraz uniemożliwieniu odpływu krwi z tego organu. Gadżet jest szczególnie pomocny dla osób, które zmagają się z problemem przedwczesnego wytrysku lub utrzymania wzwodu w czasie stosunku lub zabawy solo. 

Męską erekcją i orgazmem rządzi mózg. To w nim znajdują się obszary, które uaktywniają się pod wpływem przeróżnych bodźców: od wzrokowych, przez zapachowe, aż po dotykowe. Obszary te wysyłają sygnały do obwodowego układu nerwowego. Innymi słowy: sygnały odbierane przez zmysły trafiają do mózgu, z mózgu zaś do zakończeń nerwowych znajdujących się w członku. Wtedy to następuje uwolnienie związków chemicznych, na przykład tlenku azotu. Chemiczne sygnały zostają odebrane przez komórki włókien mięśniowych członka. Włókna te zaczynają się rozluźniać, krew zaczyna napływać do prącia przez ciała jamiste i zaczyna ono nabrzmiewać. Dzieje się tak z powodu ciał jamistych, które wywierają nacisk na żyły, by uniemożliwić odpływ krwi, która się w nich znajduje. Wtedy to włókna mięśniowe napinają się, by ciśnienie krwi zostało równomiernie rozłożone w prąciu i przybiera ono pozycję pionową. Gdy pierścień erekcyjny zostanie założony na podstawę penisa, uniemożliwi odpływ krwi z żył, utrzymując erekcję, wydłużając ją i wywołując wzmożoną twardość członka. Należy jednak zaznaczyć, że pierścień erekcyjny nie jest lekiem czy sposobem na problemy z erekcją, a gadżetem erotycznym, który ma wzmocnić doznania podczas stosunku.

Warto również zaznaczyć, że pierścienie erekcyjne to nie tylko gadżety dla mężczyzn - to również doskonałe zabawki dla par. Ich stosowanie może korzystnie wpłynąć na satysfakcję ze stosunku obojga partnerów. Pierścienie nie tylko wzmacniają i wydłużają erekcję, ale również sprawiają, że członek staje się bardziej czuły i wrażliwy na pieszczoty. Ponadto, wybierając model z funkcją wibracji, sprawimy sobie (oraz partnerce) dodatkową przyjemność. Warto wówczas zwrócić uwagę na kształt gadżetu. W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór pierścieni o różnych formach - również takie z wypustkami do stymulacji łechtaczki. Tak ukształtowana zabawka może okazać się strzałem w dziesiątkę w sytuacji kiedy partnerka napotyka trudności z nie osiągnięciem orgazmu poprzez samą penetrację. Tutaj warto nadmienić, że zdecydowana większość kobiet osiąga orgazm właśnie poprzez stymulację łechtaczki!

Rodzaje pierścieni erekcyjnych

Na rynku mamy do dyspozycji wiele różnych modeli pierścieni erekcyjnych. Klasyfikacji czy też podziału możemy dokonać ze względu na ich formy: klasyczne pierścienie bez wypustki do stymulacji łechtaczki, pierścienie podwójne (na członek i jądra) lub te z wypustką; ich funkcje – typowe niewibrujące, wibrujące oraz te, które są wyposażone w funkcję elektrostymulacji. Pierścienie erekcyjne można również pogrupować ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Istnieją bowiem pierścienie: rozciągliwe: wykonywane są z silikonu, lateksu, gumy lub elastomeru termoplastycznego; nierozciągliwe: rzadziej spotykane i wykonywane z metalu (niepolecane początkującym). Mężczyźni, którzy nie mieli nigdy wcześniej do czynienia z pierścieniami erekcyjnymi, powinni na początku zdać się na ich klasyczne odpowiedniki. Prosty pierścień erekcyjny wykonany z silikonu czy gumy będzie doskonały. Łatwo dopasowuje się do rozmiaru członka oraz jest całkowicie bezpieczny dla skóry. Pierścienie metalowe i podwójne polecane są mężczyznom, które mają już doświadczenie z ringami. Oswojenie się z uczuciem, jakiego dostarcza noszenie prostego pierścienia erekcyjnego, pomaga wykorzystywać jego nieco bardziej skomplikowane odpowiedniki z większą wprawą. Warto wspomnieć również o tzw. lassach erekcyjnych, czyli o pierścieniach w formie regulowanej pętli. Taka forma pozwala na idealnie dopasowanie gadżetu do rozmiaru członka i regulację siły ucisku w zależności od preferencji. Co to oznacza? Więcej satysfakcji i dłuższe stosunki!

 

 

Pierścienie erekcyjne: warto!

Gadżet erotyczny zwany pierścieniem erekcyjnym potrafi dodać pikanterii każdemu zbliżeniu. Wzmacnia i przedłuża erekcję, dostarcza niesamowitych doznań mężczyznom i kobietom, poprawia komfort życia seksualnego i wnosi je na wyższy poziom. Stanowi również ciekawą alternatywę dla produktów drogeryjnych do wydłużania i wzmacniania erekcji tj. tabletki czy żele i kremy oraz preparatów do opóźnienia wytrysku. Czy można zatem powiedzieć, że jest to jedna z najbardziej interesujących zabawek erotycznych na rynku? Niewątpliwie!

Jednak korzystając z pierścienia erekcyjnego pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa - używaj gadżetu nie dłużej niż 15 minut jednorazowo oraz, jeśli tylko poczujesz ból lub zauważysz, że Twój członek sinieje, natychmiast ściągnij zabawkę - to oznaka, że ucisk jest zbyt mocny i możesz potrzebować większego rozmiaru.

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022

Polecane

pixel