Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Łechtaczka – centrum rozkoszy.

2022-03-14
Łechtaczka – centrum rozkoszy.

Łechtaczka jest jednym z najwrażliwszych ośrodków rozkoszy na mapie ciała osób z pochwą. Słowo to pochodzi z języka greckiego i oznacza klucz. I zasadniczo nim jest - łechtaczka w przypadku większości kobiet otwiera drzwi do świata przyjemności. Jeszcze do niedawna temat łechtaczki był pomijany, jednak od początku XXI wieku informacji i badań na jej temat jest zdecydowanie więcej, co zdecydowanie korzystnie wpłynęło poziom wiedzy dotyczący kobiecego orgazmu. Co dziś wiemy na temat tej wyjątkowej części ciała?

Czym jest łechtaczka?

Łechtaczka jest jedną z najważniejszych stref erogennych w ciele kobiety. Główną funkcją łechtaczki jest gromadzenie i koncentracja doznań podczas stosunku płciowego lub masturbacji, co jest możliwe dzięki bogato zakończonym nerwom i niezwykle wydajnemu ukrwieniu narządu. Dla porównania, żołądź męskiego penisa ma średnio 4 tysiące zakończeń nerwowych, gdy na główce łechtaczki znajdziemy ich aż 8 tysięcy. Struktura łechtaczki składa się z dwóch ciał jamistych, a sama łechtaczka z anatomicznego punktu widzenia przypomina kształtem procę, składając się z głowy, tułowia i tzw. nóżek. Ciała jamiste w łechtaczce przypominają te, które stanowią podstawę penisa u mężczyzn, dzięki czemu przy podnieceniu seksualnym i napełnieniu krwią dochodzi do erekcji. Łechtaczka ma również wędzidełko i kaptur — fałd skóry pokrywający głowę łechtaczki i odpowiadający napletku w męskim ciele. Ze wszystkich tych części, jedynie główka łechtaczki jest widoczna dla gołego ludzkiego oka. Sama główka znajduje się powyżej wejścia do pochwy, cewki moczowej i tuż poniżej połączenia warg sromowych mniejszych. Zewnętrzna część łechtaczki to zaledwie ok. 25% jej całej powierzchni. Skoro już wiemy, czym jest łechtaczka, jaką funkcję ma ona w kobiecym ciele?

Jaką rolę odgrywa łechtaczka?

Konserwatyzm w nauce jest jednym z tych zjawisk, które uniemożliwiają wyjście poza dotychczasowe rozumienie porządku świata. Tak więc przez długi czas  seksuolodzy i naukowcy nie chciał nawet myśleć o tym, że celem łechtaczki jest czerpanie przyjemności. Dzisiaj wiemy już, iż łechtaczka nie ma żadnego znaczenia w celach prokreacyjnych. Wbrew wielu postulatom i teoriom nie odgrywa także żadnej roli w poprawnym oddawaniu moczu. Jaka jest więc jej rola w kobiecym ciele? Ma jedną, niezwykle ważną funkcję – sprawiać kobiecie przyjemność!

Łechtaczka, inaczej zwana clitoris, to niezwykle wrażliwy narząd i jego stymulacja może dostarczyć niesamowitej przyjemności, jednak jest jeden warunek - trzeba ją zlokalizować. Jej odkryta część jest naprawdę niewielka, dlatego zamiast na ślepo jej poszukiwać, lepiej najpierw zapoznać się z dostępnymi materiałami edukacyjnymi dotyczącymi kobiecej anatomii. Swego czasu Zygmunt Freud zwrócił uwagę na złożoność budowy kobiecego ciała i podzielił kobiecy orgazm na łechtaczkowy i waginalny. Obecnie wiadomo, iż jest to błędny podział - orgazm waginalny również ma swoją podstawę w stymulacji łechtaczki, a konkretnie jej ukrytej części. Podczas penetracji, penis lub gadżet erotyczny dotyka poprzez ścianę pochwy odnóg łechtaczki, wywołując przy tym przyjemność.

Mechanizm orgazmu u kobiet jest bardziej skomplikowany niż u mężczyzn. Większość kobiet osiąga orgazm dzięki bezpośrednim pieszczotom zewnętrznej części łechtaczki językiem, dłonią, czy gadżetem erotycznym. Dla wielu kobiet są one niezbędne w trakcie drogi na szczyt. Skoro wiadomo jaką rolę w orgazmie ma łechtaczka, jakimi sposobami można ją stymulować?

Wiele sposobów, jeden cel - przyjemność!

Łechtaczka może być stymulowana na wiele sposobów. Po pierwsze - pieszczoty palcami. Rozgrzane dłonie, odpowiednie nawilżenie i nastrojowa atmosfera to przepis na seans pełen przyjemności czy to w parze, czy podczas solowej sesji. Technika ta jest jedną z najczęściej stosowanych, zarówno w trakcie gry wstępnej, jak i jako dodatkowa stymulacja w trakcie penetracji. Pieszczoty dłońmi mogą przybierać zróżnicowaną formę - od delikatnych, powolnych muśnięć opuszkami po mocniejsze naciskanie i szybsze ruchy.

Kolejnym metodą stosowaną do stymulacji clitoris jest seks oralny. Cunnilingus, jak inaczej jest zwany, to jedna z najbardziej satysfakcjonujących form pieszczot dla posiadaczek łechtaczki. Dotyk miękkiego, nawilżonego języka potrafi dostarczyć naprawdę wyjątkowych doznań. Technik jest wiele - zataczanie kółek, ruch góra-dół, delikatne zasysanie itd. Oralną zabawę mogą urozmaicić też kosmetyki oralne w postaci lubrykantów smakowych lub preparatów pobudzających z dodatkiem np. mentolu lub substancji wywołujących dodatkowe uczucie mrowienia. To, który rodzaj stymulacji przypadnie osobie pieszczonej do gustu to oczywiście kwestia indywidualna. Najlepiej otwarcie porozmawiać z partnerem/partnerką o tym, co nas najbardziej kręci. Pomoże to w uniknięciu frustracji podczas zbliżenia i pozwoli na czerpanie jeszcze większej satysfakcji! Więcej na temat seksu oralnego i sposobów jego urozmaicania możecie przeczytać w naszym artykule blogowym pt. Seks oralny bez tajemnic. Rodzaje, techniki, gadżety urozmaicające.

Kluczem do świata orgazmów łechtaczkowych mogą być również gadżety erotyczne. Rynek zabawek dla dorosłych dostarcza coraz to nowszych i lepiej dopasowanych do naszych potrzeb produktów. Nie inaczej jest również w kwestii masażerów łechtaczkowych. Różne formy, faktury powierzchni oraz mechanizmy działania otwierają przed nami krainę zupełnie nowych, nieznanych dotąd doznań. Cel jest jeden - dać użytkowniczce jak najwięcej rozkoszy! 

Gadżet erotyczny najlepszym przyjacielem łechtaczki!

Gadżetów przeznaczonych do stymulacji łechtaczki jest naprawdę wiele. Najpopularniejszą zabawką, którą możemy wykorzystywać do pobudzania clitoris jest oczywiście wibrator. Do tego celu nada się w zasadzie każdy rodzaj, ponieważ wibratory możemy stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Natomiast jeśli zależy Ci na jednoczesnym pobudzaniu wnętrza pochwy i łechtaczki, wybierz wibrator typu króliczek. Posiada on, poza trzonem penetracyjnym, dodatkową wypustkę. Może być pojedyncza, podwójna lub posiadać dodatkową fakturę masującą. To jedne z najczęściej wybieranych gadżetów erotycznych przez osoby z pochwą - kompleksowy masaż, jaki oferują króliczki, w ekspresowym tempie prowadzi użytkowniczki na szczyt rozkoszy! 

Dla osób preferujących pieszczoty samej clitoris polecamy masażery łechtaczkowe. Ich zadaniem jest, wibracjami lub innym mechanizmem działania, pobudzać ten niezwykle silnie unerwiony narząd, wywołując przy tym niezapomniane orgazmy. Mogą stymulować punktowo samą żołądź łechtaczki lub większą jej powierzchnię. Wszystko zależy od ich formy, rozmiaru, faktury powierzchni. 

Najbardziej klasyczną formą masażera łechtaczkowego są wibrujące gadżety w wersji mini. Zazwyczaj pokryte są miękkim i przyjemnym silikonem medycznym. Doskonale leża w dłoni. Ich niewielki rozmiar sprawia, że są idealne na czas podróży. Można je wykorzystywać zarówno podczas masturbacji, jak i jako dodatek w trakcie stosunku seksualnego z partnerem/partnerką. Świetnie sprawdzają się również do stymulacji innych części ciała, np. sutków czy pośladków!

Jedną z ciekawszych innowacji, która pojawiła się na rynku zabawek erotycznych, przeznaczonych do pieszczot łechtaczki są bezdotykowe masażery. Są to niewielkich rozmiarów gadżety zakończone dysza zasysającą, która przykładana jest właśnie do żołędzi łechtaczki. Wykorzystują technologię fal powietrznych lub sonicznych do wywoływania wrażeń w obrębie clitoris. Swoim działaniem przypominają nieco pieszczoty oralne. Bezdotykowe masażery okazały się produktem przełomowym, jeśli chodzi o kobiecą rozkosz - wiele osób z pochwą pierwszy raz doświadczyło orgazmu właśnie z nimi! Na rynku mamy do wyboru również gadżety łączone, czyli takie które poza funkcją zasysania, są również wyposażone w mechanizm wibrujący, który jeszcze bardziej zintensyfikuje rozkosz lub może być stosowany zamiennie. Więcej na temat bezdotykowych masażerów łechtaczki możecie przeczytać tutaj.

Kolejnym hitem, jeżeli chodzi o produkty do stymulacji clitoris, są tzw. masażery typu Wand. Podłużne gadżety zbudowane z uchwytu i wibrującej główki na elastycznej szyjce. Zazwyczaj są dość dużych rozmiarów, jednak znajdą się też modele w wersji średniej lub mini. Różdżki, jak inaczej są nazywane, doskonale masują zewnętrzną część waginy - dzięki dużej głowicy są w stanie jednocześnie stymulować większą powierzchnię. Świetne zarówno do zabawy w parze, jak i solowych sesji. Mogą posłużyć nie tylko jako gadżet intymny - doskonale nadają się masażu pleców, ramion lub każdej innej części ciała. 

Coraz większą popularność w ostatnim czasie zyskują też masażery do bielizny. Niewielki rozmiarów wibrujące zabawki, mocowane do majtek, mogą rozpieszczać łechtaczkę nie tylko w domowym zaciszu. Idealny gadżet do urozmaicenia gry wstępnej, dzięki możliwości przekazania kontroli nad produktem partnerowi/partnerce. Jeśli chcecie przeczytać więcej na temat masażerów do bielizny, zajrzyjcie na naszego bloga, w którym szerzej je omawiamy.

Mamy jeszcze grupę zabawek do stymulacji łechtaczki, których działanie nie opiera się ani na wibracjach ani na technologii fal powietrza. Posiadają zazwyczaj silikonowe płatki, które wprawiane są w ruch obrotowy lub góra-dół. Gadżety te mają na celu jak najlepsze odwzorowanie ruchu języka podczas pieszczot oralnych. Znajdziecie je w naszym sklepie w kategorii masażery stymulatory.

Dodatkowych doznań może dostarczyć na również stosowanie kosmetyków stymulujących. Krople, żele czy kremy stosowane miejscowo mogą w zależności od produktu wywoływać uczucie mrowienia, ciepła lub przyjemnego chłodu. Substancje w nich zawarte poprawiają często ukrwienie łechtaczki, sprawiając że staje się ona jeszcze bardziej czuła na pieszczoty. Taki dodatek może podarować Ci zupełnie nową jakość orgazmów. 

Łechtaczka jest wspaniałą częścią ciała każdej kobiety, zapewniającą niesamowitą przyjemność i doznania w trakcie jej stymulacji. Warto odkrywać nowe techniki pieszczot i poznawać jeszcze lepiej swoje ciało oraz to, co sprawia nam przyjemność. Nie bójmy się gadżetów erotycznych - mogą okazać się bardzo przydatne w procesie eksploracji erotycznej mapy swojego ciała.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022

Polecane

pixel