Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Korki i zatyczki analne.

2022-03-04
Korki i zatyczki analne.

Korek analny to jeden z popularniejszych gadżetów erotycznych, który służy do pobudzania odbytu oraz odbytnicy. Używanie korków i zatyczek może samo w sobie wywołać u obojga partnerów dużą przyjemność oraz pozwala na rozpoczęcie przygotowań do seksu analnego. Przedstawiamy, czym dokładnie jest zatyczka analna, jakie wyróżniamy rodzaje korka analnego, a także poruszamy kwestię możliwych zastosowań, jak i również ewentualnych zagrożeń podczas stosowania.   

Co to jest korek analny? 

Korek analny to zazwyczaj stosunkowo niewielkich rozmiarów gadżet erotyczny, przeznaczony do stymulowania okolic odbytu i odbytnicy. Korki to zabawki uniwersalne, przeznaczone zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Mogą urozmaicić zarówno solowe sesje samomiłości, jak i dodać pikanterii igraszkom z parterem/partnerką. Warto nadmienić, że korki i zatyczki analne to świetne gadżety treningowe, które pomogą przygotować Was na penetrację odbytu penisem lub większą zabawką np. dildem.  Występują w różnych kształtach, rozmiarach oraz wykonane są z różnych materiałów. Różnorodność ta pozwala nam nie tylko na dobranie produktu jak najbardziej dopasowanego do naszych potrzeb, ale również na niejednorodną stymulację i jeszcze więcej przyjemności!

Seks analny był znany i praktykowany już w starożytności przez mieszkańców Peloponezu, skąd się wzięła jego alternatywna nazwa tj. miłość grecka. W ciągu ostatnich kilku lat przestał być tematem tabu, szczególnie wśród ludzi młodych. Coraz częściej otwarcie mówi się o tym, że seks analny pozwala na doznanie nowych, nieznanych dotąd doświadczeń seksualnych. Jednak aby ten rodzaj zabawy był przyjemny i nie powodował dyskomfortu, warto odpowiednio się do niego przygotować. Dotyczy to zarówno wyboru samego gadżetu, jak i nastawienia psychicznego oraz kwestii higieny. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze korka? 

Na rynku nieustannie pojawiają się nowości, w tym również gadżety analne. Kluczowe jest, aby stymulacja analna przebiegała w prawidłowy, bezpieczny sposób, dlatego należy dobrać odpowiedni do swoich możliwości korek analny. Podczas zakupu należy zwróci uwagę na kilka istotnych aspektów.

  • materiał

Materiał, z jakiego wykonany jest korek lub zatyczka analna, determinuje doznania, które i daje nam różne możliwości użytkowania. Najbardziej popularnymi korkami są te pokryte silikonem medycznym. Jest to całkowicie bezpieczny dla ciała materiał, który swoją gładkości i miękkością przypomina ludzką skórę. Łatwo przejmuję temperaturę ciała, dzięki czemu używanie go jest zbliżone do odczuć towarzyszących zabawom i stosunkom z drugą osobą. Silikonowe zatyczki cechują się również większą elastycznością, dzięki czemu możemy je nosić nie tylko w trakcie stosunku, ale również na co dzień. Są stosunkowo lekkie. Dedykowane osobom rozpoczynającym swoją przygodę z gadżetami analnymi.

Następną grupą korków, cieszącą się niemałym zainteresowaniem, są korki metalowe. Są zdecydowanie twardsze i generują inny rodzaj doznań. W odróżnieniu do swoich silikonowych odpowiedników, dłużej zajmuje im przyjmowanie temperatury ciała. Jednak może być to atutem - dłuższe utrzymywanie ciepła bądź zimna pozwala na dodatkowy rodzaj zabawy. Możesz ogrzać lub schłodzić korek przed użytkowaniem w wodzie i cieszyć się zupełnie nowym, wyjątkowym rodzajem doznań! 

Podobnymi właściwościami cechują się zatyczki wykonane ze szkła borowo-krzemowego lub kamienia - świetnie sprawdzają się podczas zabaw z temperaturą. Posiadają idealnie gładką powierzchnię, dzięki czemu w połączeniu z lubrykantem wsuwają się bezproblemowo. Zazwyczaj wyróżnia je zachwycający i wyszukany design - mogą posiadać naprawdę fantazyjne formy. Są również cięższe, co również przekłada się na doznania podczas zabawy. 

  • rozmiar

Korki analne dostępne na rynku występują w różnych rozmiarach. Warto zwróćić uwagę zarówno na długość korka, jak i jego maksymalną średnicę. Dla osób początkujących zalecane są mniejsze rozmiary, które pozwolą na stopniową i bezbolesną penetracją odbytu, nie doprowadzając przy tym do urazów. Później można z powodzeniem wymienić je na większy rozmiar. Ciekawą propozycją są również zestawy treningowe, czy kilka korków w różnych rozmiarach. Kupując jeden produkt i w dowolnym momencie możesz zdecydować, czy masz ochotę na więcej! 

  • kształt

Kształt korka analnego posiada ogromne znaczenie, szczególnie na początku przygody. Nowicjuszom zalecane są korki w formie stożkowej, czyli takie o wąskiej końcówce i rozszerzające się ku dołowi. Różne kształty korków to różne doznania, dlatego warto testować zabawki i samemu przekonać się, czy akurat ten rodzaj stymulacji Ci odpowiada. Do wyboru mamy klasyczne stożki, świderki czy wydłużone koralikowe formy, czyli tzw. sondy analne. W późniejszym czasie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na stosowanie korków o bardziej fikuśnych lub wydłużonych kształtach, np. sond analnych. 

  • dodatkowe funkcje

Korek analny także może posiadać dodatkowe funkcje, które urozmaicają czas ich użytkowania i zapewniają dodatkową stymulację odbytu. Te gadżety analne mogą posiadać np. wibracje - drgania o małej amplitudzie, które odpowiadają za zapewnienie dodatkowych uniesień; elektrostymulację -  wysyłanie prądów o niskim napięciu, działa na pobudzenie nerwów i mięśni, potęgując doznania; pompowanie - możliwość dopasowania wielkości i objętości korka do posiadanych upodobań w trakcie zabawy;  czy podgrzewanie, czyli osiąganie przez gadżet wyższych temperatur, ok. 40 stopni. 

  • sterowanie

W zależności od modelu korka analnego, można sterować nim za pomocą przycisków znajdują się na jego zewnętrznej części lub, w gadżetów nowszej generacji, pilotem bądź aplikacją. Zdalne sterowanie jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem, zarówno w trakcie używania korka solo jak i w trakcie stosunku. Wówczas nie musisz przerywać zabawy, aby znaleźć odpowiedni guzik. Aplikacja umożliwi również sterowanie z każdego miejsca, także jeśli lubicie igraszki na odległość, tego typu gadżet będzie strzałem w dziesiątkę!

  • zakończenie (uchwyt)

Elementem, na który warto zwrócić uwagę wybierając korek jest jego zakończenie. Pełni ono niezwykle ważną funkcję, tzn. zabezpiecza przed utknięciem przedmiotu w ciele. Dlatego istotne, aby zdecydować się na gadżet o wyraźnie poszerzonej podstawie, która zapobiegnie przykremu wypadkowi. Ułatwi to również aplikację oraz usunięcie gadżetu z ciała. Korki analne mogą być zakończone pętelką, kryształkiem, czy też ogonkiem lub pozostać bez zbędnych ozdobień. Z powodzeniem mogą stanowić uzupełnienie stroju erotycznego lub pełnić funkcję erotycznej biżuterii. 

Zastosowanie i zalety korków analnych

Podstawowym zastosowaniem korka analnego jest po prostu dawanie przyjemności. Wszelka stymulacja analna może stanowić ciekawą formę odmiany i urozmaicenia w życiu seksualnym zarówno singli, jak i par. Może również przygotowywać odbyt do penetracji penisem lub większym gadżetem erotycznym. Korki zazwyczaj są odpowiednio wyprofilowane, tzn. posiadają stożkową formę, które stopniowo zwiększają swoją objętość i przyzwyczają mięśnie odbytu do ciała obcego. Do przygotowań przed stosunkiem szczególnie polecamy zestawy treningowe, w których znajdziecie zazwyczaj kilka korków o różnych rozmiarach. 

Z dobrodziejstwa jakim są korki i zatyczki analne mogą korzystać zarówno kobiety i mężczyźni. Odbyt u obojga płci jest tak samo silnie unerwiony i jego stymulacja może dostarczać dużo przyjemności. W przypadku mężczyzn dodatkowo pobudzany jest gruczoł prostaty, czyli niezwykle wrażliwy punkt w ciele. Pieszczenie tej części zdecydowanie może zintensyfikować odczuwaną przyjemność oraz wzbogacić zabawę o nowe doznania. 

Środki bezpieczeństwa. O czym musisz pamiętać przed użyciem korka analnego?

Korek analny, pomimo korzyści, które płyną z jego użytkownika, pozostaje jednak przedmiotem, który jest wkładamy wgłąb ciała. Stąd też należy pamiętać, że w pierwszej kolejności najistotniejsze jest bezpieczeństwo, zdrowie i higiena. Przed użytkowaniem korka (i wszystkimi zabawami analnymi w ogóle), należy porozmawiać z partnerem/ką. Rozmowa i świadoma zgoda jest niezwykle ważna. Gdy nie odczuwamy zainteresowania analnymi igraszkami, to jest to jak najbardziej okej. Pamiętajcie, żeby nigdy nie naciskać drugiej osoby na jakąkolwiek aktywność seksualną, na którą nie ma ona ochoty. Ważne, aby zawsze zapytać partnera/ki, czy wyraża na nią zgodę. 

Pieszczoty okolic odbytu mogą jednak wzbudzać w wielu osobach obawy - to naturalne! Możemy mieć na ten rodzaj pieszczot dużą ochotę, jednak jednocześnie bać się bólu, wydzieliny lub po prostu może nie wiedzieć, z czym to się wiąże. Możecie wówczas zasięgnąć informacji z kont, które zajmują się edukacją seksualną i tam szerzej zgłębić temat. 

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na higienę. Zupełnie tak jak w przypadku stosunku analnego, podczas używania korka kluczowe jest zadbanie o kwestię czystości i dezynfekcji, aby uniknąć przykrych powikłań w postaci infekcji. Dlatego zalecane jest wykonanie lewatywy przed każdym zbliżeniem. Możesz w tym celu użyć gruszki do lewatywy ze sklepu erotycznego lub z apteki. Jednocześnie przed zabawą i po zakończeniu wykorzystywania korka należy go dokładnie oczyścić, tak aby było na nim pozostałości masy kałowej. Możesz zrobić to przy użyciu ciepłej wody i mydła antybakteryjnego lub wykorzystać specjalne płyny antybakteryjne, które w swoim składzie posiadają środki grzybobójcze i zapobiegają rozwijaniu się infekcji.  

Równolegle ważne jest, aby korek analny powoli i stopniowo wprowadzać do odbytu. Ten gadżet analny powinien być aplikowany z wyczuciem, bez pokonywania oporu na siłę. Na początek wybierz mały korek i w późniejszym etapie zwiększaj rozmiar. Nie przejmuj się, że to zajmuje czas. Macie przede wszystkim czuć się komfortowo i czerpać z tego przyjemność! 

Po trzecie - lubrykant. Rzecz niezbędna podczas zabaw analnych. Odbyt, w odróżnieniu od waginy, nie nawilża się naturalnie, dlatego trzeba mu w tym pomóc. W ofercie naszego sklepu znajdziecie specjalne preparaty właśnie do zabaw analnych, wzbogacone o substancje relaksujące jak olejek jojoba czy antybakteryjne, jak wyciąg z rumianku.  Pamiętajcie, że rodzaj lubrykantu powinien być dopasowany do materiału, z którego została wykonana zatyczka analna. Lubrykanty na bazie silikonu mogą uszkodzić powierzchnię silikonowych zabawek, dlatego do nich zalecamy te, których podstawowym składnikiem jest woda.

Jeśli odczuwasz ból - nie ignoruj go. Wycofaj(cie) się i wróć(cie) do mniejszego rozmiaru gadżetu. Seks analny nie powinien boleć, należy pamiętać, że aplikowanie korka analnego również powinno być bezbolesne. Jeśli mniejszy gadżet nie pomoże, powstrzymaj się od kontynuacji.  

Podsumowując, korki analne to gadżety, które mogą dostarczyć mnóstwo przyjemności, zarówno kobietom, i mężczyznom, singlom oraz osobom w parze. Z pewnością pozwoli on na ponowne odkrycie swojego ciała i wyprawę w dotychczas nieznane doznania. Na sam początek warto dobierać model o jak najprostszej budowie, oraz zadbać o odpowiednie nawilżenie w postaci lubrykantu, który ochroni przed otarciami.

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022

Polecane

Kulki analne Tajskie

Kulki analne Tajskie

30,26 zł brutto
Kulki analne Tajskie

Kulki analne Tajskie

30,38 zł brutto
Kulki analne Tajskie

Kulki analne Tajskie

30,26 zł brutto
Korek analny Lisi Ogon

Korek analny Lisi Ogon

134,07 zł brutto
Korek analny Lisi Ogon

Korek analny Lisi Ogon

135,30 zł brutto
pixel