Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gadżety erotyczne dla Par.

2022-08-16
Gadżety erotyczne dla Par.

Utarło się przekonanie, że zabawki erotyczne to artykuły dedykowane singlom. Nic bardziej mylnego! Oczywiście – gadżety erotyczne mogą świetnie urozmaicać namiętne sesje samomiłości i dawać wiele nowych możliwości podczas masturbacji, jednak nie tylko. Istnieją całe grupy produktów, stworzonych do używania w trakcie miłosnego zbliżenia z drugą osobą. W tym wpisie blogowym dowiecie się, dlaczego nie warto obawiać się wprowadzenia gadżetów erotycznych do wspólnej sypialni oraz jakie korzyści mogą z tego czerpać kochankowie. Zapraszamy do lektury!

Gadżety dla par - od czego zacząć?

Używanie zabawek erotycznych, czy to w trakcie wspólnych igraszek, czy zabaw solo, może dać nam wiele dobrego. Zanim jednak pomysł wprowadzenia zabawki erotycznej do Waszej sypialni postanowicie wcielić w życie, warto przed zbliżeniem skonsultować go z partnerem. Niektóre osoby mogą nie mieć na to ochoty na „towarzystwo” i to jest jak najbardziej ok! Wówczas uszanujmy wolę partnera/ki i nie naciskajmy.

Niekiedy powód jest jednak inny – okazuje się, że nie chodzi o brak chęci, tylko o różnego rodzaju obawy i wątpliwości z tym związane. Wciąż dość częstym scenariuszem jest opaczne zrozumienie intencji drugiej strony i wyciągnięcie niewłaściwych wniosków. Za propozycją wspólnej zabawy z gadżetem  np. „nie potrafię dać partnerowi/ce przyjemności”, „on/ona woli zabawki erotyczne niż mój dotyk”, „nie wystarczam jej/jemu” itd. W takiej sytuacji uporczywe zachęcanie do używania gadżetu może tylko pogorszyć sprawę. Warto wówczas wytłumaczyć, że zabawka nigdy nie zastąpi partnera/ki i nie taka jest jej funkcja! Poza tym zbliżenie to nie tylko „czysto” fizyczna sprawa. To przede wszystkim ciepło, czułość i prawdziwe emocje, których nie jest nam w stanie dać artykuł ze sklepu erotycznego!

Aby stopniowo oswoić swoją drugą połówkę z pomysłem zastosowania gadżetu erotycznego w trakcie wspólnej zabawy, możecie np. razem przejrzeć ofertę sklepu internetowego dla dorosłych i zapoznać się z dostępnymi na rynku modelami. Dla osób, które nigdy nie miały bezpośredniej styczności z sex-zabawkami, wciąż w wyobraźni może być aktualny obraz niewysokiej jakości, dość ordynarnych przedmiotów. Jednak w ciągu kilkunastu ostatnich lat sytuacja diametralnie się zmieniła – dziś produkty urozmaicające życie seksualne przybierają najróżniejsze formy i niejednokrotnie pretendują do miana małych dzieł sztuki! Najlepszym dowodem na to są nagrody w konkursach wzorniczych, które coraz częściej przyznawane są właśnie gadżetom erotycznym.

Gadżety dla Par - korzyści i zalety

Poza zapewnieniem partnera/ki, o tym, że zabawki nie mają na celu zastąpienia go/jej, dobrze wspomnieć również o tym, co możemy dzięki nim zyskać. Po pierwsze – wcześniej wspomniana dodatkowa stymulacja. Szczególnie istotna kwestia w przypadku kobiet. Łechtaczka (a dokładniej jej najwrażliwsza część), czyli dla większości osób z macicami, najbardziej „rozkoszogenny” narząd, znajduje się na zewnątrz ciała, zaraz nad wejściem do pochwy. Spora część badań pokazuje, że pieszczoty właśnie tego obszaru dają większości kobiet możliwość osiągnięcia orgazmu. Nie zawsze jest on jednak wystarczająco pobudzany w trakcie penetracji, co może utrudniać np. wspólne szczytowanie. Część gadżetów erotycznych jest projektowana w taki sposób, aby można było ich używać właśnie w trakcie stosunku. Dzięki specjalnie opracowanej formie wspomagają stymulację łechtaczki, niezależnie od pozycji! Ale o tym nieco później.

Poza dodatkową stymulacją stref erogennych, pozwalają na eksplorowanie cielesnej mapy przyjemności i odkrywanie nowych form pieszczot. Czasem sami nie zdajemy sprawy, co może sprawiać nam frajdę. Proces projektowania niektórych z gadżetów, szczególnie tych renomowanych marek, takich jak Lelo czy Satisfyer, poprzedzają liczne badania i testy. Są sprawdzane na większej grupie użytkowniczek i użytkowników, zatem istnieje duże prawdopodobieństwo, że pokażą i Tobie pokażą jakąś nową drogę do rozkoszy. Nie jest to regułą, niemniej jednak – warto eksperymentować! Nawet wtedy możemy się dowiedzieć o swojej cielesności czegoś nowego i przyjemnego!

Niekiedy zdarza się, że zakomunikowanie partnerowi tego, co sprawia nam rozkosz, bywa trudne. Przy pomocy gadżetu możemy pokazać drugiej osobie nasze najwrażliwsze obszary na ciele, tempo czy rytm pieszczot, jaki lubimy najbardziej. Oczywiście nie namawiamy, żeby zaprzestać werbalnej komunikacji na temat Waszego życia erotycznego. Wręcz przeciwnie – ona jest podstawą! Jednak czasem drobna pomoc może okazać się dobrym punktem wyjścia do bardziej otwartego postawienia sprawy i opowiedzenia sobie o swoich potrzebach. A widok drugiej połowy, sprawiającej sobie przyjemność, może być niezwykle podniecający!

Jeśli mówi o eksperymentach, warto wspomnieć tutaj o nielubianym przez dużą część z nas słowie, mianowicie o rutynie. Wszyscy próbujemy jej uniknąć i mamy nadzieje, że ominie ona nasze pożycie seksualne. Jednak badania i statystyki przedstawiają problem niezbyt optymistycznie – większość długoletnich związków, na którymś jego etapie, się z nią styka. To jak najbardziej normalne! Pierwsza faza zakochania mija, motylki odfruwają i pojawia się proza życia codziennego. Łatwo w takich okolicznościach o przygaszenia ognia namiętności, a co za tym idzie – trudności w osiąganiu rozkoszy i satysfakcji seksualnej. Oczywiście problem może wymagać głębszej analizy czy sięgnięcia po pomoc profesjonalisty, jednak czasem wystarczy wprowadzić do sypialni zupełnie nowy element, aby poczuć powiew świeżości i dawną ekscytację. Wspólne odkrywanie funkcji gadżetów erotycznych już może stać się zbliżającą Was czynnością i zachęcić do dalszej zabawy!

Poza rutyną, w życiu seksualnym możemy napotkać też na inne trudności, które mogą skutecznie odebrać nam radość ze zbliżenia. Do najczęściej występujących należą: przedwczesny wytrysk, brak erekcji lub niemożność jej utrzymania, czy niewystarczające nawilżenie pochwy. Niekiedy są to symptomy poważniejszych problemów zdrowotnych i wymagają konsultacji lekarza specjalisty. Jeśli jednak tego typu sytuacje występują doraźnie, mogą być reakcją na stres, przemęczenie czy naturalne zmiany hormonalne, występujące w trakcie cyklu. Wówczas możemy skorzystać z oferty sklepu erotycznego.

W przypadku przedwczesnego wytrysku, przydatną rzeczą mogą okazać się wszelkiego rodzaju spraye czy żele, które nieco zmniejszają wrażliwość dotykową członka w pierwszym chwilach zbliżenia, dzięki czemu możesz cieszyć się nim dłużej. Skuteczną metodą w opóźnieniu ejakulacji mogą być również pierścienie erekcyjne. Jest to metoda mechaniczna – polega na ucisku i ograniczeniu odpływu krwi z ciał jamistych penisa.

Co zrobić w sytuacji odwrotnej – kiedy występuje problem z utrzymaniem mocnego wzwodu przez cały czas trwania stosunku? Tutaj również swoje zastosowanie znajdą pierścienie erekcyjne. Wcześniej wspomniany ucisk naczyń krwionośnych, poza opóźnieniem wytrysku, powoduje również wzmocnienie i pożądaną twardość prącia. Warto jednak pamiętać, że aby zacisk spełnił swoją funkcję, erekcja musi wystąpić przed nałożeniem go. Pierścień nakładamy na członka we wzwodzie i poprzez uciśnięcie żył, uniemożliwiamy zbyt szybki odpływ krwi. Pierścień sam w sobie nie wywoła erekcji.

Alternatywą dla pierścieni erekcyjnych są różnego rodzaju artykuły drogeryjne. W naszym sklepie znajdzie ich szeroką ofertę. Pierwszą możliwością są wszelkiego rodzaju kremy i żele na erekcję – zawierają w składzie naturalne ekstrakty, które poprawiają krążenie krwi, dzięki czemu wzmacniają wzwód. To metoda z działaniem natychmiastowym – efekty są odczuwalne po 5-10 zastosowaniu.Innym rozwiązaniem są tabletki na potencję. Występują ich dwa rodzaje – te z działaniem natychmiastowym, jak np. Boss Energy oraz suplementy diety do dłuższego stosowania. Żeń-szeń czy korzeń maca, występujące w składzie, naturalnie wspierają męską witalność i seksualność oraz pozwalają cieszyć wysokiej jakości pożyciem seksualnym przez długi czas.

 

W przypadku kobiet najczęstszą dolegliwością, mogąca wywoływać dyskomfort w trakcie zbliżeń, jest niewystarczająca naturalna lubrykacja, czyli tzw. suchość pochwy. Tak jak już wspominaliśmy wcześniej, nie zawsze musi być to objaw, który powinien wzbudzać obawy. Nawilżenie kobiecych narządów płciowych jest zależne od wielu czynników i niekiedy jego mniejsza ilość jest całkowicie normalna. Jeśli jednak sytuacja utrzymuje się przez dłuższy czas bez widocznej poprawy oraz powoduje ból podczas stosunku, warto zasięgnąć opinii specjalisty.

Gdy jednak zjawisko nie wykracza poza granice normy, remedium na niewystarczające, naturalne nawilżenie mogą być lubrykanty i żele intymne. To samo dobro i zalecamy je wszystkim, bez względu na poziom nawilżenia – im wilgotniej, tym lepiej! Zapobiegają otarciom, podrażnieniom, niwelują ból i zwiększają doznania u obu stron. Wybierać możemy spośród lubrykantów wodnych, silikonowych, hybrydowych oraz żeli o różnym działaniu – łagodzącym, relaksującym czy dodatkowo stymulującym. Każde z nich wykazują różne cechy i mają nieco inne zastosowanie – o tym, jaki lubrykant najlepiej wybrać, możecie przeczytać w naszym artykule blogowym pt. „Lubrykanty - zwiększ przyjemnośc podczas seksu.”

Warto wspomnieć również o nawilżeniu podczas stosunków i zabaw analnych. W tej sytuacji zastosowanie lubrykacji zewnętrznej jest koniecznością – odbyt bowiem nie nawilża się sam, jak to ma miejsce w przypadku pochwy. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku lubrykanty silikonowe – są o wiele wydajniejsze i zapewniają doskonały, długotrwały poślizg. Jeśli jednak w grę wchodzi zabawka analna pokryta silikonem medycznym, lepiej zdecydujcie się na lubrykant wodny. Silikonowy może uszkodzić powierzchnię przedmiotu.

Z artykułów drogeryjnych, mogących dodatkowo wzbogacić nasze zbliżenie z partnerem/ką, możemy wymienić jeszcze wszelkie produkty zwiększające libido i potęgujące doznania, jak kremy i żele, czy różnego rodzaje krople. Również niektóre prezerwatywy, dzięki obecnym na ich powierzchni wypustkom czy środkom stymulującym, mogą zapewnić nam dodatkową rozkosz. To prosty sposób, a może przynieść wiele przyjemności!

Gadżety i zabawki erotyczne dla par - zaproś je do Waszej sypialni!

Rynek zabawek erotycznych to w ostatnim czasie niesamowicie prężnie rozwijająca się gałąź przemysłu. Mnogość wzorów, form i zastosowań może przyprawiać o zawrót głowy! To fakt – jest z czego wybierać i można poczuć zagubienie, szczególnie gdy planujemy pierwsze przygody z zabawką. Postaramy się w przystępny sposób opowiedzieć o różnych rodzajach gadżetów erotycznych i możliwościach ich wykorzystania podczas poszczególnych faz zbliżenia z partnerem/ką!

a) gra wstępna

Zbudowanie odpowiedniego nastroju i rozpalenie pożądania jest mocno związane z późniejszym odczuwaniem przyjemności w trakcie zbliżenia. Dlatego niezwykle ważne jest pobudzanie wszystkich zmysłów i receptorów na całym ciele, a także zadbanie o dreszczyk emocji i wprowadzanie nowych elementów do erotycznego życia!

Jeśli brakuje Wam pomysłu, jak zaaranżować ekscytujący wieczór we dwoje, warto sięgnąć po erotyczną grę. Podpowiadają one różnorodne, pikantne scenariusze i możliwości interakcji, gwarantując przy tym wiele zabawy. Niekiedy motywują do nigdy wcześniej nie wypróbowanych rzeczy!

Zanim przejdziecie do rzeczy, spróbujcie nieco „rozgrzać” Wasze ciała. Spróbujcie omijać narządy płciowe – na nie przyjdzie jeszcze czas! Skupcie się na wszystkich innych strefach – szyi, plecach, udach. Taka praktyka sprawi, że zanim dojdzie do stymulacji miejsc intymnych, zdążą one osiągnąć odpowiednie ukrwienie i dotyk będzie jeszcze przyjemniejszy! Możecie wykorzystać do trakcie takiej zabawy wszelakie akcesoria do pieszczot – piórka i łaskotki, floggery czy maski na oczy. Aby dodać jeszcze więcej pikanterii, możecie zastosować kajdanki i wypróbować relacji pan/i – uległy/a. Oddanie kontroli nad własną przyjemnością drugiej osobie może okazać się niezwykle podniecające! Zanim jednak wypróbujecie praktyki bdsm po raz pierwszy, zapoznajcie się z zasadami, których warto się podczas nich trzymać. Możecie poczytać o nich na naszym blogu pt. ”BDSM poradnik - co to jest?"

Ciekawym sposobem na budowanie erotycznego napięcia przy pomocy gadżetów erotycznych są zabawy „zdalne”, czyli takie, w których powierzamy ich sterowanie partnerowi/ce. Możemy do nich zaliczyć igraszki osób, które dzieli faktyczny dystans np. znajdują się w innych częściach miasta, lub takie, w których kochankowie fizycznie są obok siebie, np. podczas kinowego seansu lub na kolacji. Sednem sprawy jest przekazanie drugiej połowie kontroli nad pracą gadżetu. To niezwykle podniecająca gra, w trakcie której panuje wysoki poziom ekscytacji u obojga partnerów - przyjemność jest dawkowana, o podniecenie i apetyt na więcej rośnie! Do tego celu możecie skorzystać z oferty zabawek zdalnie sterowanych. W przypadku zabaw w obrębie jednego pomieszczenia możecie skorzystać z gadżetów sterowanych pilotem. Natomiast jeśli igraszki wykraczają poza dystans ok. 6 metrów (taki zasięg zazwyczaj mają piloty bezprzewodowe), wykorzystajcie produkty sterowane aplikacją. To stosunkowo nowe rozwiązanie, które przy wykorzystaniu technologii Bluetooth oraz internetu, umożliwiające nawiązanie połączenia między zabawką erotyczną, a urządzeniem mobilnym np. telefonem czy tabletem. Z tego poziomu możemy decydować o rytmie, intensywności oraz częstotliwości wibracji w gadżecie erotycznym partnera. Do zdalnych igraszek w miejscu publicznym, idealnie sprawdzą się dyskretne masażery do bielizny czy wibrujące jajeczka. Więcej na temat zabawek zdalnie sterowanych możecie przeczytać na naszym blogu erotycznym w artykule pt. "Gadżety erotyczne sterowane aplikacją. Przydatna funkcja czy zbędny bajer?"

b) penetracja

Kiedy myślimy o gadżetach dla par, pierwsze na myśl przychodzą nam dwa typy zabawek - wibrujące pierścienie erekcyjne oraz charakterystyczne, niewielkie wibratory w kształcie litery U. Zostały stworzone jako odpowiedź na niewystarczającą stymulację łechtaczki podczas penetracji, a co za tym idzie - problem w osiąganiu orgazmu przez kobiety. To faktycznie najbardziej popularne gadżety, które możemy wykorzystać w trakcie stosunku - ale nie jedyne! Omówmy zatem pokrótce zatem, “kogo” możemy zaprosić do wspólnej sypialni, aby umilił nam zbliżenie!

Wibratory dla par to faktycznie najczęściej wybierana zabawka do używania podczas miłosnych igraszek we dwoje. To niewielkich rozmiarów gadżet w kształcie podkówki, którego jedna końcówka jest umieszczana wewnątrz pochwy, druga natomiast dokładnie “otula” łechtaczkę. Wewnątrz znajduje się minimum jeden silniczek, który generuje wibracje o różnej prędkości i intensywności. Jest na tyle mały i odpowiednio wyprofilowany, aby możliwe było jednoczesne penetrowanie pochwy penisem. Wibrator ma na celu przede wszystkim zapewnić dodatkową stymulację łechtaczki, jednak wibracje są odczuwalne również dla mężczyzny. Ponadto, obecność zabawki sprawia również, że w pochwie fizycznie jest mniej miejsca i jest ona bardziej ciasna, co zwiększa doznania u obojga partnerów. Produkty tego typu stosujemy go bez użycia rąk, co jest niewątpliwą zaletą - możemy ich używać do pieszczot innych części ciała. :)

Kolejnym gadżetem erotycznym, który z powodzeniem możemy zastosować w trakcie penetracji, są już wcześniej wspomniane erekcyjne pierścienie wibrujące. Produkty te przeznaczone są do noszenie przez mężczyzn. Najczęściej występują w formie silikonowego ringu, wyposażonego w wypustkę do stymulacji łechtaczki u partnerki. Może ona mieć różne rozmiary, kształty oraz strukturę powierzchni. Wypustka w trakcie penetracji pociera clitoris i pieści ją rozkosznymi drganiami. Korzyści jest jednak więcej - zacisk wzmacnia erekcję oraz opóźniają wytrysk, a także zwiększa doznania u mężczyzn.

Mniej oczywistym, ale coraz bardziej popularnym gadżetem chętnie wykorzystywanym przez pary w trakcie penetracji, są tzw. wibratory różdżkowe, czyli masażery typu Wand. To gadżet składający się z silikonowej głowicy oraz długiego uchwytu. Taka budowa umożliwia wygodne korzystanie w wielu pozycjach. Wand’a możecie zastosować zarówno do masażu łechtaczki, piersi czy jąder, jak i każdego innego miejsca na ciele.

Zastosowanie podczas stosunku znajdzie również większość wibratorów dla kobiet. Ciekawym rozwiązaniem są np. wibratory na palec. Taki gadżet, dzięki swojej formie, bez problemu utrzyma się na swoim miejscu i pomoże w dodatkowej stymulacji. Ponadto, wibratory te występują zazwyczaj w stosunkowo niewielkich rozmiarach, dzięki czemu zawsze możesz mieć je przy sobie!

Pary, które poszukują extra stymulacji, mogą skorzystać z nakładek na penisa. Produkty te mają dwie funkcje - w zależności od modelu, nieco zwiększają długość oraz obwód penisa oraz, dzięki wypustkom na swojej powierzchni, dodatkowo pieszczą np. ścianki pochwy czy łechtaczkę. Ponadto, niektóre z nich są wyposażone w wibrujący bullet, który jeszcze bardziej zintensyfikuje doznania.

Poza gadżetami umieszczanymi bezpośrednio w pochwie czy zakładanymi na penisa, pary mogą skorzystać z szerokiej oferty zabawek analnych. Korki, koraliki analne czy masażery prostaty stanowią doskonałe uzupełnienie klasycznej penetracji. W większości przypadków mogą być używane zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Odbyt to niezwykle mocno unerwiony obszar ludzkiego ciała, dzięki czemu jego stymulacja może przynieść naprawdę intensywną przyjemność! Przed zastosowaniem nie zapomnijcie odpowiednio nawilżyć swoich gadżetów - penetracja będzie wówczas o wiele bardziej komfortowa.

Jeśli mowa o gadżetach dla par, warto wspomnieć również o strap-on’ach, czyli sztucznych członkach na uprzęży lub montowanych do specjalnej bielizny. Dla kogo są strap-on’y? Przede wszystkim znajdą zastosowanie podczas stosunków lesbijskich, ale nie tylko. Coraz popularniejszą praktyką wśród par heteroseksualnych jest pegging, czyli penetracja odbytu partnera przez partnerkę właśnie przy użyciu strap-on’a. Więcej informacji na temat wykorzystania strap-on’ów znajdziecie w naszym artykule blogowym pt. "Strap-on. Poradnik dla początkujących."

Jak widzicie - wybór zabawek, mogących urozmaicić życie seksualne w parze jest, ogromny! Już samo poznawanie ich możliwości może okazać się ekscytującą i zbliżającą Was czynnością. Zapraszamy Was do wspólnego przejrzenia naszej oferty wyżej wymienionych grup produktów i życzymy przyjemnej zabawy!

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2022

Polecane

Masażer dla par Y-Wand

Masażer dla par Y-Wand

189,79 zł brutto
Masażer dla par Y-Wand

Masażer dla par Y-Wand

192,86 zł brutto
pixel