Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co to jest BDSM? Poradnik.

2017-11-16
Co to jest BDSM? Poradnik.
bdsm

BDSM co to jest?

Chęć eksperymentowania w łóżku tkwi w nas od zarania dziejów. Anegdoty związane z ludźmi, którzy dobrowolnie oddawali się biczowaniu, wiązaniu czy chłostaniu, traktując te zachowania jako element gry miłosnej, sięgają trzeciego i czwartego wieku. Potrzeba ta istniała praktycznie od zawsze- i od zawsze wiązała się z tematem tabu. Do zmiany w myśleniu i postrzeganiu tego rodzaju praktyk, niewątpliwie przyczynił się sukces książki 50 twarzy Greya i jej głównej bohaterki Any, która za sprawą tytułowego Pana Greya poznaje tajemniczy świat BDSM. Jakość samej powieści jest naturalnie kwestią dyskusyjną, jednak nie można odmówić jej wpływu- zwłaszcza na kobiety- które coraz częściej chcą poznawać swoje ciała i eksperymentować w łóżku. Zanim zgłębimy temat, warto by było zacząć od początku. BDSM- co właściwe oznacza ten tajemniczy, czteroliterowy skrót?

B JAK BONDAGE

Słowo to pochodzi z języka angielskiego i oznacza niewolę, wiązanie. W przypadku zabaw BDSM ma ono pozytywny i przyjemny wydźwięk. Bondage to fizyczne lub psychiczne krępowanie ciała. Fizyczne, przy użyciu lin, taśm czy kajdanek; psychiczne- chęć utrzymania ciała w danej pozycji przez dłuższy czas, np. klęczenie z rękoma założonymi za głową itp... Bondage, podczas stosunku seksualnego może dostarczyć Wam wielu intensywnych doznań i przenieść Was na zupełnie nowy poziom przyjemności.

D JAK DYSCYPLINE

Dyscyplina. Zabawy BDSM są bezpieczne, jeżeli podchodzicie do nich z rozwagą i odpowiednim przygotowaniem. Należy jednak przestrzegać wcześniej ustalonych zasad, nakazów i zakazów. Oczywiście, zasady te nie są uniwersalne i ustalane są indywidualnie w zależności od potrzeb i wymagań. Dyscyplina może obejmować sposób zwracania się do siebie, nieodzywanie się lub zakaz przeżywania orgazmu bez pozwolenia. Ustalenie reguł może podkręcić atmosferę w Waszej sypialni i wyostrzyć Wasze apetyty na więcej.

D & S JAK DOMINATION & SUBMISSION

Dominacja i uległość. Czy ktoś z nas chociaż raz o tym nie marzył? Być osobą dominującą i decydować o rozwoju wydarzeń, lub poczuć przyjemny dreszczyk podniecenia będąc osobą uległą. Kto będzie kim zależy tylko od Was. Musicie wejść w ten układ za porozumieniem stron. Dominacja i uległość nie koniecznie ogranicza się tylko do sfery seksualnej- często przenosi się na inne dziedziny życia.

S & M JAK SADISM & MASOCHISM

Sadyzm i masochizm. Jest to chęć zadawania i doświadczania bólu fizycznego. Ból może być zadawany przy użyciu rożnych narzędzi, np. bicza czy packi oraz może przybierać różne formy- od dawania klapsów, poprzez zabawy z nacinaniem i parzeniem ciała, po elektrostymulację... Lekko przerażające? Nie rezygnujcie od razu- gwarantuje Wam, że jeżeli podejdziecie do tego z głową, nie będziecie chcieli już nigdy przestać!

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Pierwszym i podstawowym etapem jest rozmowa. Pamiętajcie, że BDSM traci sens w momencie, kiedy coś odbywa się bez porozumienia stron. Spróbujcie porozmawiać o tym co Was kręci, a czego wolelibyście uniknąć. Musicie pamiętać, że dla praktyk, które wiążą się z wyjściem poza strefę komfortu nie ma określonego protokołu zachowań- BDSM będzie dla Was tym, czym chcecie żeby było. Żeby zdrowo podchodzić do tematu i czerpać z niego satysfakcję, należy zdać sobie sprawę z sedna sprawy- BDSM to nic innego jak rozkosz z przekraczania własnych granic, wiążąca się z obopólnym zaufaniem. Nie chodzi o przyjemność z ranienia drugiej osoby czy bycia ranionym, nie chodzi o odreagowywanie, czy wyładowywanie swoich frustracji. Jeżeli zrozumiecie prawdziwy sens tych zabaw, drzwi się otworzą i wspólnie doświadczycie niezapomnianych doznań. Nadal się wahasz? Czasem warto postawić wszystko na jedną kartę, mając na uwadze to, że BDSM może mieć bardzo dobry wpływ na Wasz cały związek! Okazuje się, że pary, które praktykują tego typu zabawy, nie narzekają na problemy w komunikacji, nawet poza sferą erotyczną. Szczerość jest kluczem do pięknego związku, a nie ograniczanie swoich żądz do ogólnie przyjętych norm i życie w zgodzie ze swoją seksualnością, może owocować na wszystkich płaszczyznach życia- wszyscy wiemy, że dobry i satysfakcjonujący seks to dłuższa i bliższa relacja między partnerami. Świat BDSM jest bardzo obszerny i dla każdego z nas może oznaczać co innego. Dla jednej pary szczytem będą zasłonięte oczy i kilka mocniejszych klapsów. Ważne jest wypracowanie własnych scenariuszy i robienie tylko tego, z czym obie strony czują się dobrze. Zacznijcie powoli, od małych kroczków i wprowadzajcie nowe praktyki stopniowo.

PRZYGOTUJCIE LISTĘ

Pamiętasz słynną umowę, którą Ana podpisała z Greyem? Zawierała ona wszystkie praktyki, mocniejsze i słabsze, na które wspólnie przystali. Wy też spróbujcie odpowiednio sę przygotować. W tym celu możecie sporządzić sobie tabelę z nagłówkami typu „tak”, „nie”, „może” i miejsce na komentarz. Niech każdy z Was, według własnych upodobań wypełni listę. Następnie spróbujcie ją skonfrontować- to będzie niezła podpowiedź, jak zacząć BDSM w Waszym przypadku.

GRANICE I HASŁO BEZPIECZEŃSTWA

Na tym etapie artykułu wiecie, że zabawy z BDSM są sprawą bardzo indywidualną, to choć niezależnie od przypadku, warto wcześniej ustalić granice. Mimo, że może Wam się wydawać, że na starcie jest to całkowicie zbędne- warto wyrobić sobie pewne nawyki już od początku. Przede wszystkim, zdecydujcie się na tak zwane „hasło bezpieczeństwa”, które będzie wstrzymywać akcje, kiedy ktoś z Was posunie się za daleko, bądź poczuje niekomfortowo. Pamiętajcie, że nie powinny być to słowa typu „ała” czy „nie”- one z pewnością się pojawią, ale nie koniecznie jako bakcyl do zakończenia zabawy. Najlepiej jest zdecydować się na słowo bardzo neutralne, nieużywane podczas erotycznych zabaw, np. „kubek”. Możecie użyć również kolorów sygnalizacji świetlnej- „czerwony”- stop, „żółty”- ostrzeżenie (za szybko/ za mocno). Oprócz tych dwóch kolorów, dodatkowo możecie posługiwać się kolorem zielonym, który będzie służyć jako potwierdzenie, że to co robi partner nam się podoba. Ustalenie haseł da Wam poczucie bezpieczeństwa, a świadomość możliwości przerwania akcji w dowolnym momencie, spowoduje, że bardziej się otworzycie i żaden scenariusz BDSM nie będzie Wam straszny.

AKCESORIA BDSM

Chociaż rozpoczęcie przygody z gadżetami BDSM jest proste, to jednak obszerny rynek tej branży może odstraszyć. Świat BDSM nadal często kojarzy się z ciężkimi łańcuchami, obrożami i skórzanymi elementami, co może, ale nie musi przypaść wszystkim do gustu. Na szczęście producenci dołożyli wszelkich starań i produkują również gadżety z innych materiałów. Jeżeli stawiacie pierwsze kroki w BDSM, warto zaopatrzyć się w gotowe zestawy, które zawierają eleganckie i delikatne akcesoria. Szczególnie polecamy zestaw Principles of Lust czy Pleasure Overload, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Jeżeli jesteście zainteresowani pojedynczymi gadżetami, polecamy np. satynowe opaski kajdanki Bijoux Indiscrets. Pamiętajcie, że gadżety nie powinny determinować decyzji o rozpoczęciu zabawy z BDSM. Nic nie stoi na przeszkodzie, abyście na samym początku wykorzystali to co macie w domu- szal, krawat, pasek do spodni, a nawet kostki lodu czy po prostu własne dłonie. Czasami lepiej się wstrzymać z kupnem akcesoriów i sprawdzić, czy tego typu zabawy w ogóle Wam odpowiadają.

WIĄZANIE

Krępowanie to zjawisko bardzo powszechne w zabawach BDSM. Oferta jest naprawdę różnorodna, więc z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Możecie wybrać klasyczne, metalowe kajdanki Fetish Fantasty Designer czy kajdanki z futerkiem Fur Love. W ofercie mamy także mankiety skórzane, takie jak kajdanki wyściełane futerkiem od Erotici czy komplet kajdanek z eko-skórki na kostki i nadgarstki. Jeżeli szukacie czegoś bardziej delikatnego- tu znowu się nie zawiedziecie. Kajdanki Bijoux Indiscrets Za Za Zu, Frou Frou Organza czy Plaisir Nacre będą strzałem w dziesiątkę. Dla tych, co szukają czegoś innego w klasycznych mankietach, polecamy kajdanki na ręce mocowane do drzwi czy system kajdanek Scandal, które służą do krępowania z użyciem łóżka. Jednym z rodzajów bondage jest Shibari. Ta sztuka wymaga nieco więcej pracy i zaangażowania, jednak doznania jak i efekt wizualny są naprawdę satysfakcjonujące. 

OPASKI NA OCZY I MASKI

To akcesoria erotyczne, które wprowadzą dozę tajemniczości do Waszej sypialni. Dzięki nim, możecie uwodzić się nawzajem nie zdradzając emocji na swojej twarzy. Wybierzcie model, który odpowiada Waszym wymaganiom, a gwarantuję Wam, że zabawa bez tych akcesoriów nie będzie już wystarczająca. Eleganckie opaski na oczy są nie tylko wygodne w użyciu, ale także pozwolą urozmaicić erotyczną grę. Na przykład zestaw opasek Fifty Shades of Grey pozwoli osobie dominującej zasygnalizować na jaki rodzaj zabaw macie ochotę danego dnia. Niech czarna maska będzie zarezerwowana dla mocniejszych doznań, a biała dla słabszych. A może chcielibyście wcielić się w jakąś rolę? Polecamy maskę lateksową kota od Black Level lub tajemnicze maski Fifty Shadow of Grey, utrzymane w klimacie karnawałowym. Jeżeli szukacie czegoś bardziej niecodziennego, w ofercie naszego sklepu posiadamy designerskie maski od Bijoux Indiscrets.

PEJCZE PASKI I BATY

Czas na akcesoria, które podniosą temperaturę w Waszej sypialni! Jeżeli chcecie opanować sztukę zadawania przyjemnego bólu, to dobrze trafiliście. Warto pamiętać o tym, że mocniej wcale nie znaczy lepiej. Jeżeli jesteście początkujący, spróbujcie rozpocząć igraszki od lekkiego muskania, głaskania i zataczania kółeczek na ciele. Możecie robić to rękoma, ale idealnie sprawdzi się do tego pejcz np. Kinx Tease and Please Silicone Flogger czy przyjemnie łaskoczące piórko Toy Joy feather tickle. To będzie idealny wstęp do dalszej rozgrywki. Spróbujcie przejść płynnie do klapsów, przeplatając je co jakiś czas z muskaniem. Zabawę z klapasami warto rozpocząć od pośladków oraz tylnej części ud. Są to tak zwane bezpieczne miejsca na ciele, których uderzanie nie niesie za sobą ryzyka wyrządzenia krzywdy partnerowi. Unikajcie miejsc, które nie są chronione przez kości np. nerki czy brzuch, ale także, gdzie kości są zaraz pod skórą- kostki i nadgarstki. Alternatywą do zadawania klapsów dłonią, będzie użycie packi, np. Fetish Fantasy Bat czy skórzana packa Zado. W ofercie naszego sklepu znajdziecie także produkty dwa w jednym- packa + pejcz Zado czy packa Scandal Feather Crop z piórkiem do muskania.

KNEBLE

To akcesoria dla osób bardziej zaawansowanych, którzy szukają mocniejszych doznań. W wymiarze psychologicznym knebel powoduje w osobie uległej jeszcze większe uczucie zniewolenia. Zakneblowana osoba, nie może wpłynąć na rozwój akcji słowami, co wiąże się z całkowitym poddaniem się osobie dominującej. I stąd właśnie płynie największa rozkosz z używania tych gadżetów. W ofercie naszego sklepu znajdziecie knebel z kulką, np. knebel oddychający, który posiada dziurki ułatwiające oddychanie. Możecie również zastanowić się nad opcją knebla z rurką, np. Scandal Bar Gag. Jeżeli chcecie żeby usta osoby uległej mimo zakneblowania mogły dalej brać u dział w igraszkach, wybierzcie knebel z otworem, np. O-ring Gag czy Fetish Fantasy Spider Gag. To, że osoba uległa nie może mówić, nie równa się z tym, że znikają hasła bezpieczeństwa. Naturalnie nie będą to w tym momencie słowa, tylko jasny gest np. pokazanie dwóch palców u prawej dłoni. Pamiętajcie, żeby osoba dominująca kontrolowała sytuacje i pozostawała uważna na wszelkie sygnały.

CO JESZCZE?

Jak pewnie wiesz, bądź się domyślasz, zabawki BDSM nie kończą się na kneblach. Ten rynek naprawdę ma się czym pochwalić- wszystko po to, aby urozmaicić Wam doznania. Oprócz wyżej wymienionych gadżetów znajdziecie np. klamerki na sutki. Najpopularniejsze, typu aligator posiadają śrubki, dzięki którym można dostosować siłę nacisku do swoich potrzeb. W ofercie naszego sklepu znajdziecie klamerki połączone łańcuchem, np. KINK Chain, klamerki z wibracjami czy klamerki z ciężarkami. Alternatywą dla klamerek są przyssawki, które wytwarzają ssanie co powoduje, że sutki stają się bardziej ukrwione i wrażliwe. Jedną z propozycji są przyssawki KINK Tweak czy KINK Swell, które wyposażone są także w wibracje. Kolejnym gadżetem, który może przypaść Wam do gustu, jest radełko. Ta niewielka rzecz na pierwszy rzut oka może wyglądać przerażająco, jednak oferuje doznania, które warte są przełamania się. Sprawdź naszą ofertę- znajdziesz klasyczne radełka z jedną ostrogą, np.radełko wheel czy takie z większą ilością KINK Spike. Kolejnym fantastycznym gadżetem, który może pełnić także funkcję biżuteryjną jest obroża. Idealnie sprawdzi się podczas odgrywania ról. Możecie wybrać obrożę ze smyczą od Blaze czy Zado, albo taką z kajdankami Scandal Posture.

PO SESJI

Sesje BDSM, zwłaszcza na początku to duże przeżycie nie tylko fizyczne, ale także emocjonalne. Ważne jest to, żeby po skończeniu zabawy okazać sobie czułość- przytulić się, porozmawiać o tym, co wydarzyło się chwilę wcześniej. Warto jest także zadbać o ciało i obolałe miejsca po klapsach- użyjcie kremu KINK Raw Dog, który zapewni Wam ulgę i przyśpieszy regenerację skóry. Kluczem do odniesienia sukcesu w dziedzinie BDSM jest zasada: to co wydarzyło się w łóżku zostaje w łóżku. Pamiętajcie, żeby nie przenosić tego, co działo się w sypialni na inne sfery życia. To że jedno z Was, podczas igraszek jest osobą uległą, nie oznacza że w życiu rezygnuje z partnerstwa. Jeżeli uznacie, że BDSM jest dla Was i będziecie chcieli rozwijać się w tej dziedzinie, to super. Jeżeli jednak dojdziecie do wniosku, że Was to nie kręci to też super, bo spróbowaliście. W sferze erotycznej podejmujcie decyzje wspólnie i nie bójcie się wyrażać swojego zdania. Zostawiam Was z tą wiedzą, no i bawcie się dobrze!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2017
pixel